הרהורים על צילומים ותהליכי שינוי

הרהורים על צילומים ותהליכי שינוי

תהליך האימון, בדומה לצילום, מהווה הזדמנות לעצירה ולהתבוננות.
כצלמת חובבת אני מוצאת עניין רב בהסתכלות על נקודות המבט הדומות בין האימון לבין הצילום. בנוסף, אני משתמשת בצילום ככלי עבודה ייחודי ואמצעי לקידום תהליך האימון.

אני מבקשת לשתף אתכם מפעם לפעם בהרהורים על צילומים ותהליכי שינוי, תוך שימוש בצילומים שלי.

במהלך האימון המתאמן בוחן את תמונת חייו ואת תמונת ה”עתיד המיטבי”. בליווי המאמן הוא מקבל החלטה במה להתמקד ועל מה ”לשים את הפוקוס”, כלומר, מהם החוזקות והכלים הקיימים בחייו שיסייעו לו להתקדם לקראת השינוי שהוא מבקש לבצע.

בתהליך ניתן דגש רב לאפשרויות הבחירה העומדות בפניו בנקודת הזמן בה הוא נמצא, ולהבנת המשמעויות הנגזרות מהבחירה: האם הבחירה היא בצפוי?  בברור מאליו?  אולי בנושא שלכאורה מעט רחוק ממנו, אך בעל משמעות רבה יותר?  איזה מרכיב בתמונת חייו הוא בחר כעת לטשטש ולא ”לשים עליו את הפוקוס”? מהם יחסי הגומלין בין הנושא שנמצא בפוקוס לבין הנושאים שלא נבחרו?

בתהליך האימון אני עושה שימוש בצילום כאמצעי להתבוננות על הסיפור האישי של המתאמן, תחושותיו והייחודיות שלו (הצבעים המייחדים אותו). הגירוי הוויזואלי מאפשר למתאמן להביט על התנהלותו בחייו בצורה אחרת מהמוכרת לו עד כה, ולהגיע לתובנות חדשות ולנקודות מבט חדשות שמעבר למילים. איכויות אלה מקנות  לכלי הצילום את כוחו ואת עוצמתו בתהליך האימון, ולכן אני מוצאת אותו בעל ערך רב.

צילום: עירית גיל